• Witamy na stronie Oddziału.
  • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą turystyczną Oddziału.
  • Polub nas na Facebooku.
  • Zapraszamy na imprezy rowerowe KTK "WAGANT"

Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

PTTK w LESIE 3

    Kolejny raz PTTK Oddział Zakładowy BAILDON wraz z Regionalną Pracownią Krajoznawczą PTTK w Katowicach zaprosił wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu z cylku "PTTK w LESIE". 

    Trzecie już spotkanie odbyło się 29 listopada bieżącego roku w legendarnym klubie muzycznym Leśniczówka w sercu Parku Śląskiego. 

Las3 

    Podczas spotkania Pan Edward Wieczorek - przewodnik po regionie, krajoznawca, publicysta oraz kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach, przeprowadził nas przez najciekawsze zakątki Lwowa prezentując nam wspamiałe fotografie.

     W drugiej prezentacji wygłoszonej przez Pana Wojciecha Malinowskiego - pilota oraz V-ce Prezesa d.s organizacyjnych Oddziału PTTK Baildon, przybliżone zostaly nam największe atrakcjie Krymu oraz znane tylko prelegentowi tajne plany rosyjskiej inwazjii.

Fotorelację ze spotkania znajdziemy w Galerii.

    W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie, wszelkie informacje dostępne będą na stronie krajoznawcy oraz jego profilu na facebooku.

PTTK w LESIE 2

    Kolejny raz PTTK Oddział Zakładowy BAILDON wraz z Regionalną Pracownią Krajoznawczą PTTK w Katowicach zaprosił wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu z cylku "PTTK w LESIE". 

    Drugie już spotkanie odbyło się 28 września bieżącego roku w legendarnym klubie muzycznym Leśniczówka w sercu Parku Śląskiego. 

las2 

    Podczas spotkania Pan Edward Wieczorek - przewodnik po regionie, krajoznawca, publicysta oraz kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach, opowiadał o cmentarzach wojennych z I Wojny Światowej znajdujących się w Beskidach i na Pogórzu. 

     Druga prezentacja wygłoszona przez Panią Elżbietę Praus - przewodnika beskidzkiego i terenowo-nizynnego, przodownika turystyki kolarskiej oraz prezesa KTK WAGANT, opowiadała subiektywnym okiem o wybranych zabytkach i atrakcjach Katowic.

Po części oficjalnej, swój recital zaprezentował Pan Marek Bieniek, stały bywalec Markowego Grania

Fotorelację ze spotkania znajdziemy w Galerii.

    W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie, wszelkie informacje dostępne będą na stronie krajoznawcy oraz jego profilu na facebooku.

Prezentacja Klubu Turystyki Kolarskiej "Wagant"

    Po długim oczekiwaniu na stronie, prezentujemy zapis audio prezentacji, wygłoszonej na pierwszym spotkaniu z cyklu PTTK w LESIE przez Prezesa Klubu Turystyki Kolarskiej "Wagant" przy Oddziale PTTK Baildon, Panią Elżbietę Praus.

Czytaj więcej: Prezentacja Klubu Turystyki Kolarskiej "Wagant"

PTTK w LESIE

    W roku bieżącym PTTK Oddział Zakładowy BAILDON wraz z Regionalną Pracownią Krajoznawczą PTTK w Katowicach zapoczątkował cykl spotkań pod nazwą "PTTK w LESIE".

    Pierwsze spotkanie odbyło się 12 lipca bieżącego roku w legendarnym klubie muzycznym Leśniczówka w sercu Parku Śląskiego.

pttk w lesie    Podczas spotkania o Oddziale Zakładowym Baildon oraz Klubie Turystyki Kolarskiej WAGANT opowiadała Pani Elżbieta Praus - przewodnik beskidzki i terenowo-nizynny, przodownik turystyki kolarskiej oraz prezes KTK WAGANT.

    Gawędę krajoznawczą pod tytułem "ATRAKCJIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO" wygłosił Pan Edward Wieczorek - przewodnik po regionie, krajoznawca, publicysta oraz kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Katowicach.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Fotorelację ze spotkania znajdziemy w Galerii.

    W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie, wszelkie informacje dostępne będą na stronie oddziału oraz jego profilu na facebooku.