• Witamy na stronie Oddziału.
  • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą turystyczną Oddziału.
  • Polub nas na Facebooku.
  • Zapraszamy na imprezy rowerowe KTK "WAGANT"

Korzystając z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies.

Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Koła PTTK

Koło PTTK Nr 1

    Koło Nr 1 działa na terenie spółki Węgliki Spiekane "BAILDONIT" i jest najliczniejszym kołem spośród wszystkich kół działających na terenach baildonowskich spółek. Obecni członkowie koła to w większości pracownicy spółki i nie tylko oraz emeryci i członkowie ich rodzin. Dzisiejsze władze koła zostały wybrane na Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w dniu 5 grudnia 2012 r. Koło Nr 1 od kilku lat współuczestniczy razem z Oddziałem PTTK Baildon w organizowaniu wycieczek do Zakopanego, które cieszą się niezwykle dużym powodzeniem wśród członków naszego Oddziału i sympatyków. W 1998r. Koło nr 1 odznaczone zostało przez ZG PTTK Srebrną Honorową Odznaką PTTK, a w 1999r. medalem Za Zasługi w Upowszechnianiu Turystyki i Krajoznawstwa w Zakładzie Pracy.

Zarząd Koła

Prezes Jacek Dymarczyk
Członek Zarządu   
Ewa Sonnek
Członek Zarządu Jacek Bąk

Koło PTTK Nr 2

    Koło Nr 2 działa na terenach spółek Fabryka Wiertła "Baildon" oraz "Magnesy "Baildon". Obecnie koło skupia w większości pracowników i emerytów tych spółek oraz członków ich rodzin. Dzisiejsze władze koła zostały wybrane na Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w grudniu 2012 r.

Zarząd Koła

Prezes Krzysztof Jankowiak
Członek Zarządu   
Florian Kost
Członek Zarządu Andrzej Kubicki

Koło PTTK Nr 3

    Koło Nr 3 działa na terenie Huty "Baildon" S.A. w upadłości oraz wśród obecnych i byłych pracowników tejże huty oraz członków ich rodzin. Dzisiejsze władze koła zostały wybrane na Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w dniu 27 listopada 2012 r. Koło Nr 3 przy współudziale Oddziału PTTK Baildon organizują wiele jednodniowych imprez turystycznych, a także rajdów górskich w takie miejsca jak Pieniny, Bieszczady, Kotlina Kłodzka. W 1998 r. Koło zostało odznaczone przez ZG PTTK dyplomem Za Upowszechnianie Turystyki i Krajopznawstwa.

Zarząd Koła

Prezes Jerzy Wydra
Członek Zarządu   
Wiesław Jabłoński
Członek Zarządu Jerzy Pasternak

Koło PTTK Nr 4

    Koło Nr 4 działa na terenie spółki Sandvik Polska. Wcześniej przed reorganizacją i XVII Zjazdem Oddziału w 2009 r. koło oznaczone było Nr 10 i 8. Obecni członkowie koła to w większości pracownicy i emeryci spółki oraz członkowie ich rodzin. Dzisiejsze władze koła zostały wybrane na Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w dniu 19 grudnia 2012 r. W 1998r. ówczesne Koło Nr 10 odznaczone zostało przez ZG PTTK dyplomem Za Upowszechnianie Turystyki i Krajoznawstwa, a w 1999r. medalem Za Zasługi w Upowszechnianiu Turystyki i Krajoznawstwa w Zakładzie Pracy.

Zarząd Koła

Prezes Adam Walens
Członek Zarządu   
Mirosław Wasiński

Koło PTTK Nr 5

    Przed XVII Zjazdem Oddziału i reorganizacją koło oznaczone było nr 9. Koło Nr 5 skupia emerytów i rencistów oraz byłych pracowników Huty "Baildon", członków ich rodzin oraz osób z poza Huty. Dzisiejsze władze koła zostały wybrane na Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w dniu 26 listopada 2012 r. W 1998r. ówczesne Koło nr 9 odznaczone zostało przez ZG PTTK Srebrną Honorową Odznaką PTTK, a w 2005r. dyplomem Komisji Działalności w Miejscu Zamieszkania i Zakładzie Pracy, za wieloletnią aktywną działalność na rzecz upowszechniania turystyki i krajoznawstwa w środowisku zakładu pracy.

Zarząd Koła

Prezes Jerzy Wojtoń
Członek Zarządu   
Wojciech Malinowski
Członek Zarządu Helena Kwiatkowska